Tűzijáték helyett Nigel Farage jutott a londoniaknak a Brexit éjszakájára
A britek jó része nem tervez különösebben semmit péntek estére, majd meglátjuk.
A britek jó része nem tervez különösebben semmit péntek estére, majd meglátjuk.
Kár is lenne szépíteni, szomorú a mai nap az Európai Unió és az Egyesült Királyság történetében, a jövő pedig még kevesebb jóval kecsegtet a csatorna egyik és másik oldalán is. A britek távozása 47 év után szabad szemmel is jól látható lyukat üt az EU egyáltalán nem sziklaszilárd falán, a brit társadalomban pedig eddig szunnyadó konfliktusokat hozhat a felszínre. Siker vagy bukás lesz a Brexit?
Ellenállt az amerikai nyomásnak a brit kormány, amely néhány órája hivatalosan is bejelentette, hogy a Huawei részt vehet a 5G-s hálózataik kiépítésében. A kínai cég nem mindenben kapott zöld utat.
Már csak a királynő aláírására van szükség.
Lesz fényjáték és zászlóerdő, és külön erre az alkalomra tervezett pénzérmét is kibocsátanak.
A brit miniszterelnök indoklása szerint kormánya a skót nép 2014-ben hozott demokratikus döntéséhez tartja magát.
Nem csak a briteknek, az újságíróknak is rögeszméjévé vált a Brexit.
A külföldi politikusok közül Emmanuel Macront tartja a legtöbb német nagyon megbízhatónak, Donald Trumpot viszont szinte senki.
Ami Theresa May-nek nem sikerült, az utódjának, Boris Johnsonnak igen: 124 fős többséggel átment a brit parlament alsóházán az Egyesült Királyság EU-ból való kilépésének alapelveit rögzítő javaslat. Januárban jöhet a Brexit, utána pedig nagyon kemény tárgyalások.
A brit miniszterelnök fényképes igazolványhoz kötné a voksolást, ami miatt rengetegen eshetnek el a szavazójoguktól, de a toryk jól járnának.
Bejött a hazardírozás Boris Johnson brit kormányfőnek, pártja simán megnyerte a kierőszakolt előrehozott választást, végrehajthatja a Brexitet, ám számolnia kell azzal, hogy az Egyesült Királyság egysége veszélybe kerülhet.